
Naar nieuw jeugdbeleid
In Apeldoorn ontstond een raadswerkgroep met lef. Lef om echt de diepte in te duiken en te gaan zoeken naar richting om jeugdzorg anders vorm te geven. Lef om ons te vragen om ze mee op reis te nemen langs ongewone paden.
Nieuws 9 oktober 2014
Op 30 oktober a.s. maakt de jury de winnaar bekend van de Bert Prinsen prijs op het congres Opvoedingsondersteuning: Wat moet ik ermee…?.
De drie genomineerden voor de Bert Prinsen prijs zijn:
1. Zo Vader Zo Zoon, Ronny Pais en Ricardo de Randamie, www.zovaderzozoon.com
2. Groei & Glunder, Anne-Sophie Schürmann, www.groeienglunder.nl
3. Keukentafel-project, Emma Verspoor, www.hva.nl/boot
De prijs bestaat uit een beeld en een oorkonde. Daarnaast stellen de landelijke kennisinstituten Nederlands Jeugdinstituut (NJi) en Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) beide vier adviesuren beschikbaar aan het winnende initiatief. Bert Prinsen zal in overleg met de winnaar de adviesuren zelf geven of organiseren bij andere relevante experts.
Om de praktijkverbetering en vernieuwing van de opvoedingsondersteuning onder de aandacht te blijven brengen is in 2011 de Bert Prinsenprijs in het leven geroepen. Deze prijs ondersteunt jonge ontwikkelaars bij het (verder) ontwikkelen van initiatieven op het gebied van opvoedingsondersteuning.
In Apeldoorn ontstond een raadswerkgroep met lef. Lef om echt de diepte in te duiken en te gaan zoeken naar richting om jeugdzorg anders vorm te geven. Lef om ons te vragen om ze mee op reis te nemen langs ongewone paden.
Dit artikel gaat over digitale zorg in de jeugdgezondheidszorg: ontwikkeling en haalbaarheid van een zorgpad met e-consulten.
In dit onderzoek is voor het eerst breed gekeken naar gezinsvriendelijkheid in Nederland vanuit het perspectief van ouders. We weten nu welke factoren vanuit ouderlijk perspectief belangrijk zijn bij gezinsvriendelijkheid: combineren werk en gezin, publieke ruimte, maatschappij, financieel, ouderschap en opvoeden en kindzorg-ondersteunende organisaties.