
Oproep praktijktest herziene JGZ-richtlijn Slaap
Werk je in de jeugdgezondheidszorg (JGZ) en wil je meewerken om de herziene JGZ-richtlijn Slaap zo toepasbaar mogelijk te maken in de praktijk? Doe dan mee aan de praktijktest!
Nieuws 14 januari 2025
Toen Margriet in mei 2022 begon bij VoorZorg, werd haar eerste cliënt naar haar verwezen via een maatschappelijk werker die al betrokken was bij het gezin. In vakblad VROEG deelt zij hoe ze naast een jonge moeder stond tijdens één van de belangrijkste momenten in haar leven: de geboorte van haar eerste kind. ”Ze groeide enorm tijdens de geboorte van haar dochter. Waar ze eerder nog zoekend was, nam ze nu volledig de regie. Ze wist precies wat haar kind nodig had en vertrouwde op haar eigen intuïtie. Dat was voor mij heel waardevol om te zien.” In haar verhaal benadrukt Margriet het belang van vertrouwen in haar werk: “VoorZorg gaat om het naast iemand staan en samen stappen durven zetten. In plaats van beslissingen voor hen te nemen, geef ik moeders de ruimte om deze zelf te maken.”
Lees het hele artikel in Vakblad VROEG hier.
VoorZorg is een intensief huisbezoekprogramma voor aanstaande moeders in een zeer kwetsbare situatie, die te maken hebben met een opeenstapeling van problemen. Zij krijgen ondersteuning van een gespecialiseerd VoorZorgverpleegkundige die ondersteunt bij de zwangerschap, het ouderschap, de verzorging en opvoeding, gezondheid en levensloopontwikkeling en bij het krijgen van betere toegang tot hulp. Meer over VoorZorg lees je hier.
"*" geeft vereiste velden aan
Werk je in de jeugdgezondheidszorg (JGZ) en wil je meewerken om de herziene JGZ-richtlijn Slaap zo toepasbaar mogelijk te maken in de praktijk? Doe dan mee aan de praktijktest!
Vind je het belangrijk dat de stem van ouders meegenomen wordt? Vind je het fijn om op een Evidence Based Practice (EBP) manier te werken: en naast de wetenschap en je eigen professionele expertise ook de stem van ouders altijd mee te nemen? Dan is onderstaande test wellicht iets voor jou!
Op 21 juli 2025 hebben alumni uit de leerlijn gedragsverandering hun nieuw verworven kennis, ervaring en creativiteit ingezet tijdens een gedragslab.