NCJInspiratieActieplan ‘JGZ Richtlijnen Slimmer en Sneller’
Nieuws3 juli 2019
Actieplan ‘JGZ Richtlijnen Slimmer en Sneller’
Het project ‘JGZ Richtlijnen Slimmer en Sneller’ is afgerond met een rapport en actieplan. In het project werden belangrijke vragen rondom de ontwikkeling en implementatie van JGZ Richtlijnen geïnventariseerd en besproken. Het actieplan geeft advies aan alle betrokkenen, van ontwikkelaar tot gebruiker, om zo de processen rondom JGZ Richtlijnen te verbeteren.
Het project was initiatief van GGD Fryslân en mogelijk middels subsidie van ZonMw. Hierbij is samengewerkt met JGZ’ers, richtlijnontwikkelaars, het NCJ en ZonMw. Input is verzameld door een digitale vragenlijst, een klantarena en werksessies. Op basis van de LEAN-methodiek is het proces van JGZ Richtlijnontwikkeling en -implementatie onderzocht. Een impressie van het project is weergegeven in een video (3:11):
Resultaten
Iedereen kan bijdragen aan verbeteringen in het ontwikkel- en implementatieproces. Zo kunnen JGZ-professionals meer deelnemen aan de ontwikkelfase, zodat richtlijnen beter gaan aansluiten op de praktijk. Inbreng vanuit het management is van belang om de consequenties op organisatie niveau mee te nemen in de overwegingen. Daarnaast doet het actieplan voorstellen om meer samenhang tussen richtlijn te creëren, richtlijnen prettiger leesbaar te maken, en de implementatietools beter te laten aansluiten op behoeften van JGZ’ers.
Verdiepingsworkshops voor GIZ-getrainde professionals
Hoe kun je met gebruik van de GIZ-methodiek in gesprekken met (aanstaande) ouders, kinderen en jongeren (nog meer) ondersteunen op de thema’s leefstijl, armoede, ouderschap, veerkracht en veiligheid & trauma?
Nieuws25 mei 2023
Oproep aanmeldingen AJN-Flora van Laar prijs
De AJN roept op om kandidaten voor de AJN-Flora van Laar prijs aan te melden. De AJN-Flora van Laar prijs wordt elke twee jaar uitgereikt voor uitmuntend onderzoek in de Jeugdgezondheidszorg. Ook een baanbrekende innovatieve activiteit op het gebied van de Jeugdgezondheidszorg kan voor de prijs in aanmerking komen.
Nieuws25 mei 2023
Samenwerken aan de profilering JGZ binnen Kansrijke Start
Er is besloten om samen met de AJN te werken aan de profilering van de JGZ binnen Kansrijke Start. Dit heeft als doel om de samenwerking tussen netwerkpartners te verbeteren en zo de ondersteuning aan gezinnen in een kwetsbare situatie te versterken.
Welkom op onze nieuwe website!
Heb je een gebruikersaccount? Dan ontvang je van ons een mail om je account opnieuw te activeren.