Gemeenteraadsverkiezingen 2026: investeer meer in gezondheid!
Deze publicatie geeft input aan politieke partijen om jeugdgezondheid mee te nemen bij de coalitievorming en investeren in gezondheid op de agenda te zetten in lokale debatten.
Nieuws 31 maart 2021
Het NCJ, TNO en het Erasmus MC zijn op zoek naar jeugdverpleegkundigen en jeugdartsen die tijdens hun werk rechtstreeks contact hebben met kinderen in de leeftijd van 6 maanden tot en met 6 jaar en willen meedenken over de preventie en de signalering van ongezonde voeding en leefstijl bij deze groep. Tevens zijn we op zoek naar enkele managers die mee wil praten over dit onderwerp.
Graag willen we inventariseren wat JGZ-professionals kan helpen bij de preventie en signalering van ongezonde voeding en leefstijl. Belangrijke vragen die we hebben zijn hoe je de preventie en signalering van ongezonde voeding en leefstijl nu aanpakt of een instrument je bij je hierbij zou kunnen helpen en hoe een dergelijk instrument er dan volgens jou uit zou moeten komen te zien.
Focusgroep van ongeveer anderhalf uur (professionals) of een interview van 1 uur (manager) via Teams of ZOOM
Jouw bijdrage is belangrijk voor ons om een instrument te ontwikkelen waarbij zowel JGZ professionals als ouders en kinderen baat hebben.
De focusgroep en interviews worden ingepland in de periode april-mei 2021. Er is hiervoor een vergoeding van €75,- vacatiegeld beschikbaar.
Wil je meedoen? Neem bij interesse of vragen contact op met TNO onderzoeker Sophie Wins. Of neem contact op met Ondine Engelse via oengelse@ncj.nl.
"*" geeft vereiste velden aan
Deze publicatie geeft input aan politieke partijen om jeugdgezondheid mee te nemen bij de coalitievorming en investeren in gezondheid op de agenda te zetten in lokale debatten.
58 organisaties starten een nieuwe beweging: de Gezondheidstransitie. Alle partijen tekenen vandaag de Gezondheidsverklaring, om zich samen in te zetten voor langer gezond leven voor iedereen in Nederland. Het NCJ is een van de ondertekenaars.
Klimaatverandering is niet alleen een milieuvraagstuk, maar óók een gezondheidsvraagstuk. Welke rol kan de JGZ hierin spelen?