
Vacatures bij het NCJ
Het Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) heeft twee vacatures openstaan. Hieronder lees je meer over de functies van communicatieadviseur en adviseur/projectleider richtlijnen.
Nieuws 3 april 2019
Wij nodigen je uit om op het concept van de herziening van de JGZ-richtlijn Astma te reageren. Feedback tijdens de ontwikkelfase is onmisbaar om de richtlijnen steeds beter aan te laten sluiten op de behoeften van de praktijk. Reageren kan tot maandag 6 mei 2019.
De herziening van de JGZ-richtlijn Astma is bedoeld voor JGZ-professionals (jeugdartsen, verpleegkundig specialisten, jeugdverpleegkundigen, doktersassistenten) en beoogt richtinggevend te zijn bij het handelen tijdens contacten met 0-18 jarigen en hun ouders/verzorgers. De richtlijn en de wetenschappelijke verantwoording zijn geactualiseerd ten opzichte van de richtlijn die is verschenen in 2011. Aanleiding voor de herziening zijn actuele ontwikkelingen bij de thema’s roken en borstvoeding en aansluiting bij werkwijzen van andere sectoren zoals bij de standaard ‘Astma bij kinderen’ van het Nederlands Huisarts Genootschap (NHG, 2014).
Feedback op een concept richtlijn helpt om richtlijnen en de praktijk beter op elkaar aan te laten sluiten. De richtlijnontwikkelaar en de werkgroep zijn vooral benieuwd naar:
Je kan de richtlijn bekijken op de richtlijnenwebsite van het NCJ, onder het kopje ‘richtlijnen in testfase’. Omdat het een conceptrichtlijn betreft is daarvoor een inlogcode nodig. Deze kan je opvragen via ineke.vankempen@tno.nl. Bij aanmelding ontvang je ook een tabel waarin commentaar op de richtlijn gezet kan worden. De werkgroep bundelt de ontvangen commentaren en verwerkt deze in een definitieve versie van de richtlijn.
We verzoeken je vriendelijk de opmerkingen op de conceptrichtlijntekst in de commentaartabel vóór maandag 6 mei 2019 per e-mail te sturen naar Ineke van Kempen: ineke.vankempen@tno.nl.
Deze JGZ-richtlijn wordt ontwikkeld door TNO en gefinancierd met subsidie van ZonMw. De aangepaste conceptrichtlijn na de commentaarronde wordt besproken met de richtlijnadviescommissie (RAC) van het NCJ.
Het Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) heeft twee vacatures openstaan. Hieronder lees je meer over de functies van communicatieadviseur en adviseur/projectleider richtlijnen.
Het 146e OMT heeft in februari 2023 geadviseerd om de specifieke maatregelen met betrekking tot COVID-19 te stoppen en voortaan generieke maatregelen toe te passen voor respiratoire infecties. GGD-testlocaties zullen daarom worden afgebouwd. Uiteraard kunnen mensen zelf besluiten een zelftest te doen.
Een multidisciplinair hulpaanbod kan voorkomen dat ouders met de zorgen over hun jonge kind van het kastje naar de muur worden gestuurd. Alleen dwarsbomen de alsmaar oplopende wachttijden deze aanpak meer en meer. Het team Aanpak Wachttijden pleit voor structurele systeemoplossingen.