
Nieuw artikel in TJGZ: een praktijkevaluatie van leefstijlsignaleringsinstrument FLY-Kids
Dit artikel van TJGZ betreft een evaluatie van “FLY-Kids”, een leefstijlsignaleringsinstrument voor kinderen van 1-3 jaar.
Nieuws 25 februari 2025
Wist je dat geldzorgen niet alleen stress opleveren, maar ook directe invloed hebben op iemands fysieke en mentale gezondheid? Daarom hebben we samen met Divosa, Humanitas, Pharos, Sterk uit Armoede en Sociaal Werk Nederland de handen ineen geslagen in het programma Preventie van geldzorgen. In de Week van de Gezondheidsverschillen, van 17 tot en met 20 maart, vindt de kick-off van het programma plaats.
Op 17 maart trappen we af met een inspirerende talkshow in de Bibliotheek Neude, Utrecht. Je kunt de uitzending online volgen door je hier aan te melden. Ervaringsdeskundigen, zorgprofessionals, bestuurders – zoals wethouder Linda Voortman van de gemeente Utrecht – en beleidsmakers gaan in gesprek over hoe we samen (chronische) geldzorgen eerder kunnen signaleren en de noodzaak van persoonsgerichte zorg.
Naast de kick-off organiseren we drie webinars waarin we dieper ingaan op verschillende thema’s rondom geldzorgen en gezondheid.
Geldzorgen raken ons allemaal – of je nu werkt in de zorg, het sociaal domein of als beleidsmaker. Samen kunnen we het gesprek over geldzorgen normaler maken en kunnen we leren hoe we vroegtijdig signaleren, samenwerking verbeteren en mensen helpen geldproblemen klein te houden.
Het programma Preventie van Geldzorgen is een initiatief van Divosa, Humanitas, Pharos, Sterk uit Armoede, Sociaal Werk Nederland en het Nederlands Centrum Jeugdgezondheid. Samen met betaalde en onbetaalde professionals maken we geldzaken een normaal gespreksonderwerp, zodat we samen zorgen kunnen delen en oplossen. Praten over geld is geen eindpunt – het is een krachtig begin.
"*" geeft vereiste velden aan
Dit artikel van TJGZ betreft een evaluatie van “FLY-Kids”, een leefstijlsignaleringsinstrument voor kinderen van 1-3 jaar.
Dit najaar worden voor het Richtlijnenspel nieuwe vragen ontwikkeld, en de bestaande vragen worden opgefrist. Daarvoor hebben we input nodig van enkele JGZ-professionals.
In juli 2025 zijn de nieuwe JGZ-richtlijn Mondzorg en de herziene JGZ-richtlijn Kindermishandeling gepubliceerd op de JGZ-richtlijnenwebsite.