NCJInspiratieOproep: evaluatie reflectietool ‘Jongeren in de JGZ’
Nieuws17 november 2021
Oproep: evaluatie reflectietool ‘Jongeren in de JGZ’
Heb je al gewerkt met de reflectietool ‘Jongeren in de JGZ’? Drie jaar lang hebben verschillende JGZ-organisaties samen met NCJ, TNO, UMCG, Hanzehogeschool Groningen en LUMC in het ‘HEY project’ onderzoek gedaan naar kwetsbaarheid in de adolescentie. Vervolgens werd nagedacht hoe inzichten uit het onderzoek de JGZ kunnen bijdragen aan het creëren van kansen voor mentale gezondheid en welzijn van jongeren. De inzichten uit het project zijn vertaald in een reflectietool voor de JGZ.
Reflectietool ‘Jongeren in de JGZ’ zelf testen!
Tijdens de expertmeeting Klaar voor de toekomst (7 oktober) en JGZ Live! (9 november) is de reflectietool ‘Jongeren in de JGZ’ officieel geïntroduceerd en toegelicht. De reflectietool maakt beschikbare kennis en inzichten over kwetsbaarheid in de adolescentie uit het HEY onderzoek toepasbaar. In hoeverre sluiten de werkwijzen van de JGZ en de activiteiten van professionals en teams aan op de uit onderzoek relevant gebleken factoren? Probeer de reflectietool nu zelf uit door hem te downloaden van de website van het NCJ.
Graag evalueren wij jullie ervaringen met de reflectietool. Dit kan mooie inzichten opleveren ten behoeve van versterking van de JGZ-uitvoeringspraktijk. Promovenda Lisette Wijbenga van het UMCG/Hanzehogeschool start daarom, samen met het NCJ en TNO een onderzoek, waarbij we aansluiten op toepassingen van de tool in de JGZ-praktijk. Het onderzoek sluiten we graag aan bij hoe jullie de reflectietool toepassen. Daarvoor stemt Lisette graag met jullie af. In overleg komen we dan samen tot een vorm die optimaal werkt binnen jullie team.
Wil je meedoen en denken? Stuur dan een mailtje naar l.wijbenga@umcg.nl.
De AJN roept op om kandidaten voor de AJN-Flora van Laar prijs aan te melden. De AJN-Flora van Laar prijs wordt elke twee jaar uitgereikt voor uitmuntend onderzoek in de Jeugdgezondheidszorg. Ook een baanbrekende innovatieve activiteit op het gebied van de Jeugdgezondheidszorg kan voor de prijs in aanmerking komen.
Nieuws25 mei 2023
Samenwerken aan de profilering JGZ binnen Kansrijke Start
Er is besloten om samen met de AJN te werken aan de profilering van de JGZ binnen Kansrijke Start. Dit heeft als doel om de samenwerking tussen netwerkpartners te verbeteren en zo de ondersteuning aan gezinnen in een kwetsbare situatie te versterken.
Nieuws25 mei 2023
Inschrijvingen nu open voor Jeugd in Onderzoek 2023
Het is weer zover: je kunt je nu inschrijven voor Jeugd in Onderzoek 2023! Ben jij er ook bij op donderdag 21 september?
Welkom op onze nieuwe website!
Heb je een gebruikersaccount? Dan ontvang je van ons een mail om je account opnieuw te activeren.