
Nieuw artikel in TJGZ: een praktijkevaluatie van leefstijlsignaleringsinstrument FLY-Kids
Dit artikel van TJGZ betreft een evaluatie van “FLY-Kids”, een leefstijlsignaleringsinstrument voor kinderen van 1-3 jaar.
Nieuws 27 september 2018
Het NCJ organiseerde in september weer diverse bijeenkomsten rondom onderwerpen van de landelijke, sectorbrede JGZ Preventieagenda. Hieronder vind je een korte beschrijving per bijeenkomst met een links naar de verslagen. Houd onze agenda in de gaten voor aankomende activiteiten.
Op 12 september jl. kwamen de experts schoolverzuim bij elkaar met als thema ‘Schoolverzuim op het MBO’. Gesproken is over de rol die de JGZ kan spelen en de taken die daarbij komen kijken. Jeugdarts Wico Mulder van GGD Amsterdam deelde zijn persoonlijke ervaringen uit zijn eigen praktijk.
Lees meer over de expertmeeting Schoolverzuim >
Maandagmiddag 17 september jl. kwamen 25 staf- en beleidsmedewerkers en vertegenwoordigers uit de jeugdgezondheidszorg (JGZ) bij elkaar over het voorkomen en/of signaleren van gezondheidsverschillen.
Lees meer over het kennisnetwerk JGZ >
Ruim 40 managers en professionals uit de jeugdgezondheidszorg zijn deze woensdagmiddag bij het NCJ te gast om de pijler ‘gezondheid’ uit de JGZ Preventieagenda onder de loep te nemen. Wat gebeurt er al en wat kan er (nog) beter? Het recent gelanceerde actieprogramma ‘Kansrijke Start’ is een veelbesproken issue op deze werkconferentie.
Lees meer over de werkconferentie >
Dit artikel van TJGZ betreft een evaluatie van “FLY-Kids”, een leefstijlsignaleringsinstrument voor kinderen van 1-3 jaar.
Dit najaar worden voor het Richtlijnenspel nieuwe vragen ontwikkeld, en de bestaande vragen worden opgefrist. Daarvoor hebben we input nodig van enkele JGZ-professionals.
In juli 2025 zijn de nieuwe JGZ-richtlijn Mondzorg en de herziene JGZ-richtlijn Kindermishandeling gepubliceerd op de JGZ-richtlijnenwebsite.