TJGZ: themaserie ‘Schermgebruik als nieuwe leefomgeving’
NieuwsIn de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Nieuws 6 november 2014
Op 6 november publiceerde de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) haar bevindingen over de JGZ in het rapport “De jeugdgezondheidszorg beter in positie”. Belangrijkste conclusies uit het rapport zijn:
In het onderzoek richtte de inspectie zich op verschillende onderdelen van de zorg: bereik, contactmomenten, psychosociale problematiek, kindermishandeling, overgewicht, volgen of geboden hulp het gewenste effect heeft en opschaling bij het vastlopen van samenwerking en ketenzorg. De inspectie concludeert dat de 49 JGZ-organisaties op de meeste van deze punten goede zorg leveren. Voor gemeenten is dat belangrijk in de aanloop naar de transitie en transformatie van de jeugdhulp richting de gemeenten per 1 januari 2015. De inspectie adviseert de gemeenten de JGZ daar voldoende bij te betrekken.
Het onderzoek kunt u hieronder downloaden:
“De jeugdgezondheidszorg beter in positie”
In de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Binnenkort starten vijf landelijke commentaarrondes van 4 herziene JGZ-richtlijnen en 1 praktijkmodule. Het NCJ en de richtlijnontwikkelaars van TNO nodigen JGZ-professionals en samenwerkingspartners van harte uit om (ervarings)kennis te delen en hun mening te geven
Tijdens een inspirerend werkbezoek lieten Greijdanus Hardenberg, Klasse en GGD IJsselland aan beleidsmakers van OCW, VWS, gemeente Hardenberg en de VO-Raad zien hoe zij samen bouwen aan schoolaanwezigheid.