Wanneer eten, op jonge leeftijd, een zoektocht is
Dit artikel van TJGZ gaat over de eetstoornis ARFID, Avoidant Restrictive Food Intake Disorder en hoe ondersteuning beter kan aansluiten bij behoeften van gezinnen.
Nieuws 14 oktober 2024
Het Landelijk Professioneel Kader (LPK) beschrijft hoe de JGZ het basispakket jeugdgezondheidszorg aanbiedt, waarbij de nadruk ligt op aansluiten bij waar behoefte aan is en doen wat nodig is. Met de monitor ‘Ouders en de JGZ’ hoopt het NCJ i.s.m. Tranzo, inzicht te krijgen in de samenwerking tussen de JGZ en ouders, specifiek wanneer en hoe zij elkaar ontmoeten en waarover ze in gesprek gaan, vanuit het perspectief van de ouders.

Het doel is om deze samenwerking zowel op landelijk als regionaal niveau te evalueren; hoe worden ouders momenteel betrokken en welke verbeteringen zijn mogelijk in het contact en de onderwerpen die besproken worden tijdens deze ontmoetingen.
Vanaf vandaag kunnen ouders (met kinderen tot en met 18 jaar) de vragenlijst invullen. De komende jaren zullen we regelmatig deze vragenlijst afnemen om de veranderingen te monitoren.
JGZ-organisaties kunnen helpen door de vragenlijst te verspreiden onder ouders in hun eigen regio, bijvoorbeeld via jullie website, nieuwsbrief of via Whatsapp-contact met ouders. Als er veel ouders uit jouw regio meedoen, krijg je een betrouwbaar beeld van de ervaringen van ouders in jouw regio.
De vragenlijst is in te vullen tot en met 3 november 2024.
Het onderzoek wordt uitgevoerd in samenwerking met Tranzo, het wetenschappelijk centrum voor zorg en welzijn van de Tilburg School of Social and Behavioral Sciences, Tilburg University.
"*" geeft vereiste velden aan
Dit artikel van TJGZ gaat over de eetstoornis ARFID, Avoidant Restrictive Food Intake Disorder en hoe ondersteuning beter kan aansluiten bij behoeften van gezinnen.
Op dinsdag 24 februari vond in Nieuwspoort de aftrap van het samenwerkingsverband Kansrijk Partnerschap Jeugd en Gezin plaats. Samen met meer dan 55 genodigden en politieke partijen werden krachten gebundeld en dit nieuwe samenwerkingsverband gepresenteerd.
Uit een verkennend onderzoek door Mukaddes Turk Bayran, arts Maatschappij en Gezondheid in opleiding, blijkt dat huisartsen het Prenataal huisbezoek door de JGZ vaak niet kennen. Er liggen kansen voor betere samenwerking.