NCJ vacature: communicatiemedewerker (32-36 uur)
Het Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) heeft een vacature openstaan. Hieronder lees je meer over de functies van communicatiemedewerker.
Nieuws 29 april 2021
Als JGZ innovatiepionier, docent verpleegkunde én vanuit haar betrokkenheid bij het lectoraat Jeugd, Gezin & Samenleving van Avans Hogeschool was Mirjam Straver dé verbinder voor het totstandkomen van een slimme samenwerking tussen het NCJ en Avans Hogeschool (locatie Breda/Den Bosch). Het lectoraat werkte aan de vraag ‘Hoe aan te sluiten bij jonge ouders met behulp van digitale innovaties in de JGZ’? Het NCJ had het concept ‘Power Colleges’ ontwikkeld, inspelende op de (latente) wens van JGZ’ers om kennis snel en laagdrempelig up-to-date te houden binnen een beperkt beschikbare tijd die zij hiervoor ervaren.

Digitaal vakmanschap werd – mede door corona – nog relevanter dan het al was. Een slimme samenwerking kwam snel tot stand en de eerste reeks Power Colleges stond zo in het teken van online vakmanschap en werd verzorgd door Christa Nieuwboer, Lector Jeugd, Gezin en Samenleving.
Via een korte evaluatie vroegen we de in totaal ruim 200 ‘live deelnemers’ wat ze vonden van de de Power Colleges. Van de respondenten gaf:
We zijn heel blij dat de eerste reeks Power Colleges zo goed zijn ontvangen en vooral dat zelfs 30% van de respondenten de opgedane kennis al in de praktijk heeft kunnen toepassen! Tips die we hebben ontvangen om onze Power Colleges te verbeteren nemen we mee in een verdere evaluatie en doorontwikkeling van het concept. Daarbij zullen we bijvoorbeeld bij het maken van een nieuwe reeks overwegen om de hoeveelheid kennis per college meer te doseren, daarnaast om ook sprekers uit de publieke sector aan te schrijven en verder ook te kijken hoe kennis door nog meer JGZ’ers direct kan worden toegepast in de praktijk.
Terugkijken
Ben je nog nieuwsgierig? De eerste serie van drie Power Colleges in samenwerking met Avans Hogeschool zijn ‘on demand’ terug te kijken:
Bekijk hier alle presentaties en antwoorden op gestelde vragen tijdens de Power Colleges
"*" geeft vereiste velden aan
Het Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) heeft een vacature openstaan. Hieronder lees je meer over de functies van communicatiemedewerker.
Robin Hood neemt van hen die genoeg hebben en geeft aan hen die dat nodig hebben. Dat gaan we doen in dit meerjarige project: we zorgen dat gezinnen met jonge kinderen geen geld mislopen.
In een challenge voor de Universiteit Utrecht gingen vier masterstudenten aan de slag met de vraag wat het belang is van overgangsrituelen voor jeugdigen op school.