Integrale Vroeghulp: van bouwstenen naar onderbouwde werkwijze
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Nieuws 26 augustus 2019
Hoe duiden kinderen en adolescenten signalen van stress? Wat is hun manier van spreken? Hun ‘jeugdtaal’ waarmee signaleren en communiceren over stress tussen volwassenen en kinderen vergemakkelijkt wordt? Tieners hebben in diepte-interviews aangegeven wat zij nodig hebben om erover te kunnen en durven praten. Dit is verwerkt in de scriptie over taalgebruik van de jeugd over stress van Eva Stijger. De handout Early Life Stress: ‘Praten met tieners over stress, hoe doe je dat?’ is voortgekomen uit de onderzoeksresultaten van deze scriptie.
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Dit artikel van TJGZ gaat over de relaties tussen taalvaardigheid, gedrag en ouderlijke stress bij peuters met een vermoeden van TOS en of deze relaties verschillen bij kinderen met verschillende typen taalproblemen.
Het partnerschap ‘Slim samenwerken - landelijke webinars’ is inmiddels uitgegroeid van 3 naar 13 JGZ-organisaties.
"*" geeft vereiste velden aan