NCJInspiratieElk kind heeft recht op een rookvrije start! Word ambassadeur
Nieuws2 oktober 2017
Elk kind heeft recht op een rookvrije start! Word ambassadeur
Vind je als JGZ-professional ook dat elk kind recht heeft op een rookvrije start? Word ambassadeur van de Taskforce Rookvrije Start. Als ambassadeur zet je je binnen jouw JGZ-organisatie in voor een rookvrije start voor alle kinderen en motiveer je collega’s.
Ambassadeurs krijgen toegang tot de nieuwe e-learning Rookvrije Start, gratis voorlichtingsmaterialen, de nieuwsbrief en toegang tot het digitaal platform. Meer informatie over het ambassadeurschap
Over de Taskforce Rookvrije Start De Taskforce Rookvrije Start bestaat uit vertegenwoordigers van alle professionals die te maken hebben met rokende (aanstaande) ouders. Het gaat om kinderartsen, gynaecologen, verloskundigen, kraamverzorgenden, verslavingsartsen, huisartsen, jeugdartsen, jeugdverpleegkundigen en stoppen-met-roken-coaches. Vanuit de JGZ zijn de beroepsverenigingen AJN en V&VN aangesloten.
Jeugdcriminaliteit is een complex probleem dat niet alleen door politie en justitie kan worden aangepakt. Professionals in het sociaal domein spelen een cruciale rol bij vroegsignalering en het voorkomen van afglijden naar criminaliteit. Het voorkomen van jeugdcriminaliteit vereist een proactieve benadering waarbij professionals signalen leren herkennen en adequaat reageren.
Nieuws28 september 2023
Help je mee? Vertel het reële verhaal over geldzorgen van ouders
Terwijl nieuwe verkiezingen voor de deur staan, staat het politieke en maatschappelijke debat momenteel bol van het onderwerp 'bestaanszekerheid'. Als JGZ ontmoeten jullie elke dag vele jeugdigen en hun ouders en/of opvoeders. Welke signalen pik jij als professional op over geldzorgen bij jeugdigen, ouders en/of opvoeders? Het NCJ presenteert een vragenlijst die 10 korte vragen bevat over het signaleren van geldzorgen en de wensen en mogelijkheden om iets met deze signalen te doen.
Nieuws27 september 2023
Registratieprotocol maternale vaccinatie
Naast de maternale kinkhoestvaccinatie biedt de JGZ vanaf oktober ook de maternale griepvaccinatie aan zwangeren aan. Het NCJ heeft een registratieprotocol gemaakt die beschrijft welke BDS-elementen gebruikt worden voor de registratie van de maternale vaccinaties.
Welkom op onze nieuwe website!
Heb je een gebruikersaccount? Dan ontvang je van ons een mail om je account opnieuw te activeren.