TJGZ: themaserie ‘Schermgebruik als nieuwe leefomgeving’
NieuwsIn de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Nieuws 10 oktober 2018
De beroepsverenigingen van jeugdartsen (AJN), kinderartsen (NVK) en verpleegkundigen (V&VN) pleiten voor een gezond gebruik van beeldschermen. In gezamenlijkheid hebben zij een standpunt opgesteld.
De beroepsverenigingen van jeugdartsen (AJN), kinderartsen (NVK) en verpleegkundigen (V&VN) pleiten voor een gezond gebruik van beeldschermen. In gezamenlijkheid hebben zij een standpunt document opgesteld waarin zij de belangrijkste gezondheidsrisico’s en tips met betrekking tot beeldschermgebruik bij kinderen en jongeren bundelen voor professionals.
Het beeldscherm, waaronder tablet, pc, laptops en mobiele telefoon, is niet meer weg te denken uit onze maatschappij. Ondanks de onmiskenbare voordelen signaleren professionals en wetenschappers gezondheidsrisico’s.
Bekijk het standpunt van AJN, NVK en V&VN >
Bekijk de factsheet ‘Beeldschermgebruik van dichtbij’ >
De uitgebreide achtergrondinformatie is te raadplegen op de websites van de AJN en NVK. Contactpersonen: Vasanthi Iyer (AJN), Noor Landsmeer en Marjolijn Quaak (NVK).
In de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Binnenkort starten vijf landelijke commentaarrondes van 4 herziene JGZ-richtlijnen en 1 praktijkmodule. Het NCJ en de richtlijnontwikkelaars van TNO nodigen JGZ-professionals en samenwerkingspartners van harte uit om (ervarings)kennis te delen en hun mening te geven
Tijdens een inspirerend werkbezoek lieten Greijdanus Hardenberg, Klasse en GGD IJsselland aan beleidsmakers van OCW, VWS, gemeente Hardenberg en de VO-Raad zien hoe zij samen bouwen aan schoolaanwezigheid.