
Nieuw artikel in TJGZ over vaccineren doen we samen
In dit artikel wordt beschreven welke zes artikelen je de komende weken bij Tijdschrift Jeugdgezondheidszorg kunt verwachten over het proces om tot een goede vaccinatiegraad te komen.
Nieuws 10 januari 2017
Van Kan, Vos, en Kremers (2016) concluderen in hun studie over zitgedrag bij basisschoolkinderen dat het basisonderwijs een grotere invloed kan hebben op het beweeggedrag van kinderen. Hiervoor is het nodig dat de lesinhoud van de gymles de alledaagse context meeneemt. Zo kunnen kinderen de lesinhoud beter toepassen op hun dagelijks leven.
Door metingen met beweegmeters en GPS kregen de onderzoekers een beter beeld van wanneer kinderen bewegen. Dit is tijdens de gymles, in de pauzes, in de vrije tijd en tijdens het transport naar en van school. Vooral de laatste levert een sterkere bijdrage aan het totale beweeggedrag van kinderen dan werd gedacht. Gymlessen kunnen vooral meer bijdragen als ze verbinding leggen met contexten buiten de gymles. Bijvoorbeeld door kinderen vaardigheden aan te leren waardoor ze actief transport naar school kunnen gebruiken.
Bron: Van Kan, S., Vos, S. & Kremers, S. (2016). Waar Bewegen Basisschool Leerlingen zich Eigenlijk? Nieuwe Technieken Leveren Nieuwe Inzichten op. Lichamelijke Opvoeding Magazine, 103 (8), 19-21.
In dit artikel wordt beschreven welke zes artikelen je de komende weken bij Tijdschrift Jeugdgezondheidszorg kunt verwachten over het proces om tot een goede vaccinatiegraad te komen.
Dit artikel van het NCJ (van Tartwijk et al., 2025), waaraan Roos van Tartwijk heeft bijgedragen tijdens haar wetenschappelijke stage voor de master Geneeskunde aan de VU, laat zien dat de uitvoering van prenatale huisbezoeken binnen de jeugdgezondheidszorg sterk varieert.
Werk jij als JGZ-professional? Dan nodigen we je graag uit om mee te denken in een paneldiscussie over signaleringstools die gebruikt worden bij ouders en hun kind van 0-2 jaar oud als het gaat over ongezonde stress.