
Nieuw artikel in TJGZ over vaccineren doen we samen
In dit artikel wordt beschreven welke zes artikelen je de komende weken bij Tijdschrift Jeugdgezondheidszorg kunt verwachten over het proces om tot een goede vaccinatiegraad te komen.
Nieuws 27 maart 2018
Voor de Jeugdgezondheidszorg zijn diverse erkende interventies en gevalideerde meetinstrumenten beschikbaar. Het implementeren van een interventie of meetinstrument binnen de organisatie vraagt vaak veel tijd en aandacht. Wil je binnen jouw gemeente aan de slag met een erkende interventie? ZonMw stelt subsidie beschikbaar om gemeentelijk gezondheidsbeleid gericht op preventie te versterken door het gebruik van erkende interventies. Aanvragen kan tot 1 mei 2018.
In samenwerking met andere gemeenten kun je aan de slag met het verstevigen van het lokale gezondheidsbeleid, waarbij het inzetten van een erkende interventie of gevalideerd meetinstrument centraal staat. Subsidie aanvragen kan tot 1 mei 2018.
Meer informatie over de subsidie van ZonMw >
In de interventiebibliotheek van het NCJ zijn JGZ-interventies opgenomen die door de erkenningscommissie zijn beoordeeld op hun effectiviteit. Het NCJ coördineert met het RIVM/CGL de beoordeling van interventies door deelcommissie 2. Deze commissie beoordeelt interventies op het gebied van preventie, gezondheidsbevordering en jeugdgezondheid. De interventies in de bibliotheek zijn allen door de commissie erkend als theoretisch goed onderbouwd of effectief (volgens eerste, goede, of sterke aanwijzingen). Het erkenningstraject biedt inzicht in de kwaliteit, uitvoering en effectiviteit van de interventies en kan daarbij ondersteunend zijn voor het vormgeven van de gezondheidsbevordering binnen de gemeente.
Bekijk erkende interventies en methodieken voor de JGZ >
Vanaf april in onze maandelijke NCJ nieuwsbrief: een vaste rubriek ‘Doen wat werkt’ om je kennis te laten maken met diverse, goed onderzochte interventies, methodieken of instrumenten voor de JGZ. Tip onze redactie door jouw interventie, methodiek of instrument te mailen naar tdunnink@ncj.nl en nhensen@ncj.nl.
Criteria:
Bekijk ook:
In dit artikel wordt beschreven welke zes artikelen je de komende weken bij Tijdschrift Jeugdgezondheidszorg kunt verwachten over het proces om tot een goede vaccinatiegraad te komen.
Dit artikel van het NCJ (van Tartwijk et al., 2025), waaraan Roos van Tartwijk heeft bijgedragen tijdens haar wetenschappelijke stage voor de master Geneeskunde aan de VU, laat zien dat de uitvoering van prenatale huisbezoeken binnen de jeugdgezondheidszorg sterk varieert.
Werk jij als JGZ-professional? Dan nodigen we je graag uit om mee te denken in een paneldiscussie over signaleringstools die gebruikt worden bij ouders en hun kind van 0-2 jaar oud als het gaat over ongezonde stress.
"*" geeft vereiste velden aan