NCJInspiratieZo maak je jouw consultatiebureau ‘beweeg uitnodigend!’
Nieuws14 april 2021
Zo maak je jouw consultatiebureau ‘beweeg uitnodigend!’
Van jongs af aan voldoende bewegen is essentieel voor een gezonde ontwikkeling. Zo heeft bewegen een positieve invloed op de sociale, cognitieve en motorische ontwikkeling van jeugdigen. Kinderen vanuit hun fysieke en sociale omgeving stimuleren veel en gevarieerd te oefenen is nodig om bewegen goed aan te leren. Hier liggen kansen voor de jeugdgezondheidszorg (JGZ). De JGZ ziet immers meer dan 95% van de kinderen van 0-4 jaar en richt zich op het gezond opgroeien van jeugdigen.
In het middagprogramma van het JGZ Innovatieatelier, georganiseerd door het NCJ, op 14 april werd de Inspiratiegids beweegstimulerende inrichting bij de JGZ gelanceerd. Het landelijk Innovatieatelier van het NCJ komt vijf keer per jaar samen om in co-creatie te werken aan vernieuwing binnen de JGZ. De pioniers worden gestimuleerd op zoek te gaan naar ruimte om de beweging naar vernieuwing in gezamenlijkheid in te zetten binnen de eigen organisatie. De Inspiratiegids is een opbrengst voortkomende uit de pilot ‘Beweeguitnodigend inrichten consultatiebureau’ die op initiatief van het innovatieatelier en vanuit een slimme samenwerking met het Kenniscentrum Sport en Bewegen werd opgezet.
Over de pilot
Gedurende drie maanden werden wacht- en consultruimtes van vijf JGZ-locaties beweegstimulerend ingericht. De bevindingen uit deze pilot zijn verwerkt in de Inspiratiegids met als doel andere JGZ-organisaties te inspireren ook aan de slag te gaan met een inrichting die aanzet tot bewegen. De Inspiratiegids is een combinatie van wetenschappelijke kennis over hoe de inrichting van binnenruimten kan aanzetten tot bewegen en dus de ervaringen uit de praktijk. De Inspiratiegids neemt je mee in het hele traject: hoe pak je het aan, zo’n beweegstimulerende inrichting? Er wordt uitgelegd waar organisaties rekening mee moeten houden, welke keuzes ze moeten maken en er worden concrete voorbeelden, ervaringen, tips en instrumenten gedeeld.
Hoe staat het met de draagkracht en draaglast van ouders? Welke invloed heeft de oorlog in Oekraïne, de nasleep van corona en de torenhoge inflatie op hun balans? Het NCJ bracht dit in kaart door middel van de zesde peiling met de Balansmeter.
Nieuws26 januari 2023
Vragenlijst ‘De positie van de JGZ in Kansrijke Start’
Om de JGZ optimaal te kunnen (blijven) ondersteunen rond Kansrijke Start, willen we alle JGZ’ers die zich bezighouden met Kansrijke Start vragen om een vragenlijst in te vullen.
Nieuws26 januari 2023
Geldzorgen bij ouders én professionals nemen toe
Steeds meer jeugdgezondheidszorg-professionals maken zich zorgen om hun eigen financiën. Zo blijkt uit de tweede peiling ‘Vragen over geldzorgen’ dat het NCJ in oktober 2022 onder professionals heeft gehouden.
Welkom op onze nieuwe website!
Heb je een gebruikersaccount? Dan ontvang je van ons een mail om je account opnieuw te activeren.