
Help mee: laat het ouderperspectief zien met de Balansmeter
Help jij mee om de balansmeter te verspreiden onder ouders? Deze kan worden ingevuld van 28 mei tot en met 28 juni 2025 en kost ouders slechts 2 minuten.
Nieuws 26 juli 2016
Eveliene Dera, coördinator neonatale screeningen en stafverpleegkundige Jeugdgezondheidszorg Envida, heeft op 6 juli met succes haar proefschrift getiteld “Overweight prevention, starting from birth onwards” in het openbaar verdedigd.
De vroege zuigelingenperiode is een belangrijke levensfase voor het ontwikkelen van overgewicht op latere leeftijd. Indien een kind eenmaal overgewicht heeft, dan is het moeilijk om weer een normaal gewicht te verkrijgen. Prevalentie van overwicht vanaf de geboorte is een belangrijke taak binnen de JGZ, en daarom is in 2005 een overgewicht preventie protocol ontwikkeld.
In het proefschrift is onderzocht of een meer actieve implementatiestrategie van het overgewicht preventieprotocol bijdraagt aan een betere toepassing ervan in de dagelijkse JGZ praktijk. Daarnaast tracht de studie meer inzicht te verkrijgen in het verloop van het gewicht van kinderen in de leeftijdscategorie 0 tot 2 jaar, dit gerelateerd aan de vroegtijdige preventie van overgewicht.
Het gehele proefschrift leest u hier.
Help jij mee om de balansmeter te verspreiden onder ouders? Deze kan worden ingevuld van 28 mei tot en met 28 juni 2025 en kost ouders slechts 2 minuten.
In de eerste week van juni is de jaarlijkse Week voor Jeugdgezondheid. Bekijk het programma van dit jaar!
Met ingang van 1 juni 2025 neemt Nictiz de taken van het NCJ met betrekking tot de Informatiestandaard JGZ over.