Wanneer eten, op jonge leeftijd, een zoektocht is
Dit artikel van TJGZ gaat over de eetstoornis ARFID, Avoidant Restrictive Food Intake Disorder en hoe ondersteuning beter kan aansluiten bij behoeften van gezinnen.
Nieuws 1 februari 2016
De tijd nemen voor reflectie gaat niet vanzelf. Voor de JGZ-professional brengt elke dag drukte en hectiek met zich mee, waardoor het niet altijd lukt om stil te staan bij het verloop van de dag. Toch kan reflectie veel opleveren voor de hele jeugdgezondheidszorg. Regelmatig met elkaar bekijken hoe je ervoor staat, kan zelfs voor tijdwinst zorgen.
Door op een vernieuwende en creatieve manier aan de slag te gaan met feedback en intervisie krijgen bestaande reflectietrajecten een extra boost. Dit inspiratieboekje is speciaal voor de JGZ ontwikkeld, om alleen, met collega’s én met de klant – kinderen, jongeren en ouders – nieuwe ideeën op te doen voor optimale reflectie.
Dit artikel van TJGZ gaat over de eetstoornis ARFID, Avoidant Restrictive Food Intake Disorder en hoe ondersteuning beter kan aansluiten bij behoeften van gezinnen.
Op dinsdag 24 februari vond in Nieuwspoort de aftrap van het samenwerkingsverband Kansrijk Partnerschap Jeugd en Gezin plaats. Samen met meer dan 55 genodigden en politieke partijen werden krachten gebundeld en dit nieuwe samenwerkingsverband gepresenteerd.
Uit een verkennend onderzoek door Mukaddes Turk Bayran, arts Maatschappij en Gezondheid in opleiding, blijkt dat huisartsen het Prenataal huisbezoek door de JGZ vaak niet kennen. Er liggen kansen voor betere samenwerking.