TJGZ: themaserie ‘Schermgebruik als nieuwe leefomgeving’
NieuwsIn de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Nieuws 25 oktober 2024
Voor het bibliotheeknetwerk en andere betrokkenen in de gezinsaanpak is het van grote waarde om inzicht te hebben in het zorglandschap voor jonge kinderen. Dit maakt het gemakkelijker om samenwerkingen te starten en optimaal in te spelen op kansen voor ontwikkeling. Tijdens het interactieve webinar op 16 oktober 2024 werd hierover uitgebreid gesproken.

Het goed bezochte webinar bood een overzicht van het zorglandschap voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Tijdens de sessie werden bestaande initiatieven besproken en nieuwe kansen gedeeld. Er zijn al veel initiatieven gericht op vroege geletterdheid en taalontwikkeling, ouderondersteuning en educatie, en het creëren van een leerzame omgeving. De kansen liggen in het verder uitbouwen van deze initiatieven en aandacht te besteden aan bredere thema’s, zoals algemene ontwikkeling en opvoedondersteuning.
Ook is besproken hoe en met welke partners bibliotheken kunnen samenwerken om deze doelen te bereiken. Belangrijke samenwerkingspartners zijn bijvoorbeeld de jeugdgezondheidszorg, verloskundigen, kraamverzorgers en pedagogisch medewerkers in de kinderopvang. Deze professionals delen de ambitie om kinderen een gezonde, veilige en kansrijke ontwikkeling te bieden.
Bibliotheken kunnen een centrale rol spelen in de ontwikkeling van kinderen van 0-4 jaar, niet alleen door het bevorderen van geletterdheid, maar ook als ontmoetingsplek en kenniscentrum voor ouders. Door samen te werken met andere organisaties in het zorglandschap kunnen bibliotheken bijdragen aan de gezondheid en ontwikkeling van jonge kinderen en opvoedingsvaardigheden bij ouders versterken.
Heb je het webinar gemist? Hier kun je het webinar terugkijken en hier vind je de presentatie.
"*" geeft vereiste velden aan
In de themaserie 'Schermgebruik als nieuwe leefomgeving' lees je de komende periode bij TJGZ verschillende artikelen over hoe beeldschermgebruik verschillende gezondheidsdomeinen raakt.
Binnenkort starten vijf landelijke commentaarrondes van 4 herziene JGZ-richtlijnen en 1 praktijkmodule. Het NCJ en de richtlijnontwikkelaars van TNO nodigen JGZ-professionals en samenwerkingspartners van harte uit om (ervarings)kennis te delen en hun mening te geven
Tijdens een inspirerend werkbezoek lieten Greijdanus Hardenberg, Klasse en GGD IJsselland aan beleidsmakers van OCW, VWS, gemeente Hardenberg en de VO-Raad zien hoe zij samen bouwen aan schoolaanwezigheid.