
Het kan weer: lid worden van de Stippel-Brigade!
Word jij ook lid van de Stippel-Brigade? Dit najaar start weer een opleidingscyclus. Meld je snel aan!
Nieuws 14 februari 2017
Het NCJ feliciteert Elise Buiting met haar benoeming tot voorzitter bij de Koepel Artsen Maatschappij en Gezondheid (KAMG). Van 2011 tot en met 2014 versterkte Elise als vicevoorzitter het bestuur van het NCJ.
Op de website van de KAMG reageert Elise enthousiast op haar nieuwe rol: “Ik vind de publieke gezondheidszorg een prachtig werkveld met ontzettend veel kanten. Het verveelt nooit, er is altijd wel iets nieuws te doen. Zeker nu bij de KAMG. Er komen een aantal pittige uitdagingen aan: De opleiding arts M&G wordt grondig vernieuwd. Zowel qua organisatie als inhoud en vorm. Preventie is ‘in’, ook steeds meer bij onze curatieve collega’s en de politiek. De KAMG is de plek voor preventieve expertise. Onmisbaar om de zorg betaalbaar te houden. KAMG heeft ook de deskundigheid in huis van de gevolgen van maatschappelijke problemen zoals armoede en sociaaleconomische gezondheidsverschillen, (school-)uitval en huiselijk geweld.”
Wij wensen Elise veel succes toe met deze nieuwe uitdaging!
Bron: Website KAMG
Word jij ook lid van de Stippel-Brigade? Dit najaar start weer een opleidingscyclus. Meld je snel aan!
Vaccineren is één van de meest effectieve manieren van preventie. Het is zorgelijk dat de vaccinatiegraad dalende is, zoals bij de DTP en de BMR. Christian Hoebe en Rianne Reijs maken als gastredacteuren van TJGZ een themaserie van 6 artikelen over vaccineren. Samen bestrijken ze een groot deel van het proces om tot een goede vaccinatiegraad te komen.
Voor het eerst kunnen we stellen dat in meer dan de helft van alle gemeenten in Nederland aanstaande ouders in kwetsbare omstandigheden gebruik kunnen maken van de bewezen effectieve interventie VoorZorg.