Integrale Vroeghulp: van bouwstenen naar onderbouwde werkwijze
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Nieuws 9 oktober 2014
Op 30 oktober a.s. maakt de jury de winnaar bekend van de Bert Prinsen prijs op het congres Opvoedingsondersteuning: Wat moet ik ermee…?.
De drie genomineerden voor de Bert Prinsen prijs zijn:
1. Zo Vader Zo Zoon, Ronny Pais en Ricardo de Randamie, www.zovaderzozoon.com
2. Groei & Glunder, Anne-Sophie Schürmann, www.groeienglunder.nl
3. Keukentafel-project, Emma Verspoor, www.hva.nl/boot
De prijs bestaat uit een beeld en een oorkonde. Daarnaast stellen de landelijke kennisinstituten Nederlands Jeugdinstituut (NJi) en Nederlands Centrum Jeugdgezondheid (NCJ) beide vier adviesuren beschikbaar aan het winnende initiatief. Bert Prinsen zal in overleg met de winnaar de adviesuren zelf geven of organiseren bij andere relevante experts.
Om de praktijkverbetering en vernieuwing van de opvoedingsondersteuning onder de aandacht te blijven brengen is in 2011 de Bert Prinsenprijs in het leven geroepen. Deze prijs ondersteunt jonge ontwikkelaars bij het (verder) ontwikkelen van initiatieven op het gebied van opvoedingsondersteuning.
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Dit artikel van TJGZ gaat over de relaties tussen taalvaardigheid, gedrag en ouderlijke stress bij peuters met een vermoeden van TOS en of deze relaties verschillen bij kinderen met verschillende typen taalproblemen.
Het partnerschap ‘Slim samenwerken - landelijke webinars’ is inmiddels uitgegroeid van 3 naar 13 JGZ-organisaties.