Integrale Vroeghulp: van bouwstenen naar onderbouwde werkwijze
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Nieuws 15 juni 2015
Het nieuwe BDS-protocol voor de JGZ-richtlijn Niet Scrotale testes is beschikbaar. Daarnaast wordt voor het eerst in de praktijktest voor de richtlijn Vroegtijdige opsporing gehoorstoornissen ook een concept BDS-protocol getoetst. Een BDS-protocol geeft aanwijzingen voor de registratie in het DD JGZ op basis van de gegevensstandaard Basisdataset JGZ. Daarmee wordt de uniformiteit in de registratie bevorderd. Het nieuwe BDS protocol is gepubliceerd op de NCJ website
https://www.ncj.nl/informatisering-jgz/bds-protocollen
Een Basisdataset(BDS)-protocol is een halffabricaat ten behoeve van JGZ-organisaties en biedt ondersteuning om een registratieprotocol voor de eigen organisatie op maat te maken, passend bij het eigen Digitaal Dossier JGZ (DD JGZ). Per organisatie is het DD JGZ immers anders ingericht. Voor veel JGZ-richtlijnen is nu een BDS protocol beschikbaar.
Concept BDS-protocol testen in de praktijk
Sinds kort wordt het concept BDS protocol van een JGZ- richtlijn meegetest wanneer de concept JGZ-richtlijn wordt uitgetest in de praktijktest. Hierbij testen JGZ-professional nu niet alleen richtlijn uit, maar ook het BDS protocol. De JGZ-richtlijn vroegtijdige opsporing gehoorstoornissen is de eerste richtlijn waarbij het BDS protocol wordt mee getest.
VWS heeft het NCJ gevraagd om de werkwijze van IVH te beschrijven en onderbouwen, een implementatiehandleiding te ontwikkelen en communicatiemiddelen verder te professionaliseren.
Dit artikel van TJGZ gaat over de relaties tussen taalvaardigheid, gedrag en ouderlijke stress bij peuters met een vermoeden van TOS en of deze relaties verschillen bij kinderen met verschillende typen taalproblemen.
Het partnerschap ‘Slim samenwerken - landelijke webinars’ is inmiddels uitgegroeid van 3 naar 13 JGZ-organisaties.